Kuna olen lühinägelik ja kannan tihtipeale läätsesid siis tarvib ka läätsevedelike. Läätsevedelik on väga oluline element läätsede kandmise juures.

Mis asi see üldse on?

See on teisisõnu puhastusvahend, millega läätsesid puhastada ja hooldada. Muidu läätsed riknevad kiirelt või on mustad. Läätsele võivad koguneda mitmed bakterid, mis võivad silma kahjustada ning tekitada erinevad silma ärritusi kui ka haiguse ja põletikke.

Kuidas otsustada, milline läätsevedelik on parim ja sobivaim just minule?

Läätsevedelikud jagunevad peamiselt universaalseteks ja eriotstarbelisteks. Peamiselt soovitatakse ikkagi universaalseid vedelikke. Eriotstarbelisi kasutatakse peamiselt mingi eripära tõttu. Kas on arst neid soovitanud või teile ei sobi universaalsed vedelikud.

Mina tarbin universaalseid vahendeid. Pole siiamaani nendega probleeme esinenud. Muidugi peab meeles pidama seda, et ka need universaalsed vahendid võivad olla nii erinevad. Erinev ph tase, koostisosad ja paljud muud elemendid. Eks sellesmõttes võib alguses proovida mitmeid erinevaid universaalseid läätsevedelikke. Kui tekib mõnega ebameeldivusi saate selle välistada ja nii katsetades jõuategi õige teile sobiva tulemuseni.

Mina kasutan C-Well kaubamärgi all toodetud läätsevedelikku. Ennem natuke ka netis uurisin just kasutajate tagasisidet antud tootjale. Ja sellel kaubamärgil oli kõige rohkem positiivsemaid kommentaare. Proovisin vahepeal BioTru kaubamärki aga istus ikkagi C-Well paremini.

Mida veel peaks teadma?

Läätsevedelik ei ole mingi imeasi, mis aitab kõikide hädade vastu. Peate ka ise korrektselt antud tootega ümber käima ja seda just õpetusi silmas pidades. Laiskus ja ülejala tegemine võib hea toote lihtsalt raisku lasta. Ehk toode ei saa olla halb kui teie seda õieti ei kasuta. Seega olge kohusetundlik ning hoidke hügieeni tase kõrge ka kõige kiiremal ajahetkel.