Üks peretuttav norrakas käis hiljuti meil külas. Teadsin teda juba aegadest ammustest. Puutusime kunagi tööalaselt kokku. Nimelt oli ta kunagi Singapuris ühe juhtiva IT firma logistika osakonna väikene ülemus. Kuna aasia on teadupärast selline kiire ja konkreetne maa just Singapuri näol siis on hea kui satud kokku seal mõne laheda põhjamaalasega.

Ühesõnaga oli ta selline hea muheda huumoriga vana, kes alati kiirgas tohutult positiivsust. Mõnus oli temaga töötada eriti kui valdkond oli raske ja igapäevased bürokraatia ja logistika probleemid tekitasid üsna kõvasti stressi.

Ta oli selline ümarake ehk kõvasti üle saja kilo mees. Talle meeldis hästi toituda ja ka suures koguses õlut libistada. Ja eks see sporditegemine oli ka meie arvates nõrkadele. Ikka korralik beefstake ning tume õlu olid need, mis päeva ära vormistasid.

Slankeoperasjon

Nüüd teda aga üle aastate kohates ei tundud ma teda ausalt enam äragi. Ümarast õllesõbrast oli saanud piitsavars ja musklikunn. Mis siis juhtunud oli? Oli ta veganiks või ironmaniks hakanud?

Tuli välja, et ta oli hoopis norra keeles teinud: slankeoperasjon

Mis imeasi see siis on? 

See on maovähendus operatsioon, kus operatsiooni käigus lõigatakse magu väiksemaks ehk suurest väljaveninud maost tehkse pisike magu. Ja kui nüüd inimene sööb või joob tunneb ta oluliselt kiiremini täiskõhutunnet. Lisaks siis veel selline meditsiiniline “hirm”, et ei saa üle süüa kuna kõht võib lõhkeda. Samas pidi nälg ikkagi olemas olema ja peab ennast ka mentaalselt tagasi hoidma. Ühesõnaga kogu see kupatus kokku paneb sind vähem sööma ja selletõttu ka kaalulangus tekibki. 

Uurisin kuidas siis õllega on, kas seda ka tarbib. Ka see pidi olema välistatud ja lisaks oli hakanud ka regulaarselt trenni tegema. Täielik elupööre nagu ta ütles. No ma vaikselt küll lõõpisin, et näe need ironmanid surevad ka siin trenni tehes. Alguses kõvad poisid, et näe hea tunne ja kaal langeb aga siis järgmine päev infarktiga läinud.  Selles osas ta kinnitas, et tulebki rahulikult võtta ehk kogu elustiil peab paigas olema, mitte et seda teen ja muus osas käitud ikka nii nagu heaks arvad.

Lihtsalt hea lugu, millest tasub õppida. Aga tüüpilise eestlasena ma kohe alla ei kirjuta – vaatame veel aasta kaks. Kui olukord tal ikka endiselt selline nagu täna siis juglen ka soovitada.