Kevad ei ole enam kaugel. Ja õige aeg on valida endale jalgratast. Vana maastikujalgratas väsis ära. Eks teine on juba teeninud ka mind üle viie aasta.

Millist jalgratast siis valida ja kuidas?

Abiks ikka korralik videote / reviewde vaatamine Youtubes ja erienvate artiklite lugemine sellel teemal. Lisaks käisin ka tegemas proovisõitu. Jah loete õigesti proovisõitu jalgrattaga 🙂

Minu valikuks osutus elekrtijalgratas kohast Elektrijalgrattad – Electrarattad.ee

Kuidas ma jalgratast plaanin kasutada?

Kas soovite maantee peal trenni teha ja sõita suurtel kiirustel või pigem terviserajadel multsi peal või hoopis lihtsalt tööle, poodi kulgemiseks võimalikult mugavalt? Minu eesmärk oli leida lisavahend liiklemiseks, mitte trenni tegemiseks. Seega jäid sõelale nn. cruiser tüüpi rattad. Need ongi sellised mugavad jalgrattad kulgemiseks. Spordi nendega väga teha ei kannata.

Kas soovin ise vändata ehk natuke trenni teha või pigem mugavat kulgemist väikese vaevaga?

Tänapäeval aina enam esile tõusva rohelise mõttelaadi tõttu on väga jõudsalt esile tõusnud elektri kasutamine vs diisel, bensiin. Sealt omakorda on tohtult elektrimootorite arendusse panustatud. Euroopa Liit tahab mingi aeg omakorda ka vanakooli mootorid maksustada ehk see kõik paneb mootorite arendajaid panustama teistesse variantidesse. Nagu juba tänavapildis on näha on elektriautot, elektritõuksid jms igapäevased. Korraliku arengu on teinud ka elektrijalgrattad. Siit küsimuse juurde tagasi tulles, kas eelistade ise vändata kogu aeg või vahest lasta hoopis lulli elektrimootori najal? Mina valisingi viimase variandi. Ehk kui tahan trenni teha siis juba korralikult. Ülikonnaga higistada ratta otsas tööle minnes pole minu rida.

Rattapoodides käies sai selgeks üks. Elektrirattad on hetkel ikkagi spetsialiseerumise asi ehk sellistest suurtes rattapoodides väga nende valikut kahjuks ei ole. Seega googelda ja leiad ka Eesti tegijad selles vallas üles. Mina isiklikult leidsin ja käisin ka proovisõidul. Ja proovisõit saigi otsustavaks. Ülimugav ja mõnus on vaikselt kulgeda ka Tallinna liikluses või kergliiklus teedel. Soovitan igaljuhul.