Täna koroona ajastul on kogu elu pea peale pööratud ja inimesed kui ka ettevõtted on hakanud täiesti teistmoodi käituma. Meie kontor koliti samuti suurelt pinnalt väiksemale ehk nõndanimetatud büroo hotelli.

Konsoolriiulid said eelmise kuu üheks märksõnaks meie firmale. Kui eelnevalt oli meie firmal suur sajaruudune kontor siis nüüd on olukord väga erinev.

Enamus inimesi töötavad kodukontoris zoomitades. Ja mingil imekombel see ei tundugi nii keeruline ja raske. Loomulikult on sellel tööviisil ka teatavad miinused. Näiteks ringisiblivad ja karjuvad lapsed ehk pereelu, mis just kõige kiiremal ja olulisemal hetkel kipub tööellu trügima. Ja ka mingismõttes keskendumine. Kontoris tööl sa ikkagi tegid tööd, kodus aga kipub tähelepanu hajuma ning keskendumine on tiba raskem.

Samas asjal ka omad plussid. Ei pea tööle sõitma ja töölt ära sõitma, mis võttis ka oma aja päevast. Söömine kodus samuti odavam ja ka mingismõtted digitaliseerimine on abiks tööprotsesside parendamisel.

Aga tulles tagasi teema juurde…kolimine ja vana träni paigutamine. Kuna suur pind muutus väikseks siis jäi hunnik tavaari nagu töölauad, toolid, tahvlid, kapid erinevad tehnikad ja muu selline üle – lihtlabaselt neid polnud kuhugi enam panna uues ruumis. Kuidas siis seda probleemi lahenda. Kasutada tasulist laoteenust, rentida merekonteiner, viia koju kuuri alla, jagada töötajatele laiali või üldse maha müüa?

Kaalusime erinevaid lahendusi. Arvesse võtsime ka seda, et ühel heal päeval võibolla on olemas vaktsiin sellele viirusele ja kõik on jälle hästi. Meie valdkonnas ka tundub, et nõudlus pigem kasvab ehk see viitab tuleviku osas pigem vajadusele palgata veel inimesi juurde. Seega müümine oli out. Lao rentimine jällegi täna kulu ja kulu on see artikkel, mida eelseisvat majanduslangust silmas pidades peaks hoopis vältima. Konteiner jällegi selline kahtane, ei tea kuidas seal asjad säilivad ja kas pärast mitte asi prügimäe külastusega ei lõppe. Kodus ladustamine – no nagu ikka seal endalgi ruumi puudus ja ega üksi töötaja ka selle peale rõõmust lakke ei hüpanud. Jäi siis selline variant lauale – konsoolriiuli lahendus kodusesse kuuri. Sai teine päris suur aga kerge paigaldus ja ka loodetavasti tulevikus eemaldus saidki argumendiks.