Tänapäeva maailm on järjest liikumas suunas, kus iga ettevõte, ükskõik mis valdkonnas, saab endale teenida palju kasu IT-valdkonna poolt pakutavate lahenduste läbi.

IT-värbamisest on saamas strateegiline tegevus kõigi ettevõtete jaoks, alates väikestest kuni suurteni. Ning see on väga nõudlik ülesanne personalijuhi jaoks. Õigete inimeste värbamine on väga tähtis ja iga ettevõtte püsimajäämise seisukohalt ülioluline, kuid see pole alati lihtne, sest IT-spetsialisti palkamisel tuleb ette palju raskusi: tihti ei tea ettevõte isegi, keda ja mille põhjal tuleks valida. 

IT-maailma rollid: kuidas leida endale õige ametnik

IT maailm on tohutu ja infotehnoloogiaga seotud ameteid on erinevaid: alates ettevõtte seadmete haldamise ja hooldusega tegelevast süsteemiinsenerist kuni digitaalse ettevõtte tegevjuhini. Lühidalt öeldes on palju rolle, kus IT-spetsialistid on muutunud hädavajalikuks.

Mõned peamised valdkonnad on:

  • Arvutitugi: kasutajate ja ettevõtete toetamine, testides ja hinnates võrgusüsteeme ning tagades igapäevaste toimingute toimimise. Lisaks saab arvutitoe ametnik hoolitseda klienditeeninduse eest, aidates inimesi nende arvutiprobleemidega. Mõned peamised ametid on kasutajatoe tehnik, IT-toe tehnik, IT-süsteemide administraator ja kohandatud tugispetsialist.
  • Andmebaasid: Selles valdkonnas töötajad aitavad säilitada ja korrastada ettevõtte ja klientide andmeid, kaitstes neid volitamata kasutajate eest. Andmebaasi administraatorid, andmekvaliteedi juhid või andmekeskuse tugispetsialistid töötavad arvutidisaini teenuseid pakkuvate ettevõtete või suurte andmebaasidega firmade jaoks.
  • Infoturve: Andmebaasi administraatori tööga tihedalt seotud infoturbeanalüütikud või turvaspetsialistid vastutavad firmade arvutivõrgu ja infosüsteemide kaitsmise, turvameetmete planeerimise, näiteks tarkvara installeerimise ja kasutamise ning simuleerimise eest. Tihti on nende ülesandeks ka testita süsteeme küberrünnakute vastu.
  • Tarkvararakendused: IT-insenerid kavandavad, käivitavad ja testivad erinevaid arvutiprogramme ja rakendusi. Arendajatel on tavaliselt head programmeerimisoskused ning nad loovad uusi rakendusi ja kodeerimislahendusi. Selle valdkonna rolle on palju: süsteemiarhitekt, tarkvarainsener, programmeerija, Java arendaja ja paljud teised.
  • Veeb: see puudutab veebisaitide kujundamise, loomise ja haldamise maailma. Tuleb vastutada selle eest, et veebileht oleks kasutajasõbralik ja stabiilne ning mis pakuks kliendi vajadustele vajalikku funktsionaalsust. Selle sektori juhtide hulka kuuluvad front-end arendaja, veebiadministraator ja veebihaldur.
  • Pilvearvutid: pilveteenuste arendajad, pilvesüsteemi administraatorid vastutavad süsteemide ja lahenduste määratlemise, kavandamise, ehitamise ja hooldamise eest, kasutades süsteeme ja infrastruktuure, mida haldab pilveteenuse pakkuja.
  • Infotehnoloogia juhtimine: suurepäraste juhtimisoskuste ja tugeva tehnoloogilise tausta kombinatsioon on selliste rollide aluseks nagu CTO (tehnoloogiajuht), CIO (teabejuht), IT-juht või tehnoloogiadirektor. Üldiselt tegelevad nad projektide juhtimisega, omades ülevaadet ettevõtte äritegevusest ning teades, kuidas aega ja ressursse juhtida.

Me peame mõistma digitaalset maailma, milles tegutseme

Digitaalseks muutumise teema on viimastel aastatel ärimaailmas üks enim arutatud teemasid. Kuigi ühemõttelist määratlust on raske anda, peame digitaalse muutumise all silmas kõiki neid protsesse, mis toovad innovatsiooni ettevõtetesse, aga ka avalikku haldusse ja ettevõtetesse.

Erinevate protsesside digitaliseerimisega püüame saavutada suuremat operatiivsust, suuremat efektiivsust ja kulude vähendamist. Kuid kuidas seda teha? Protsesside automatiseerimine võimaldab näiteks kärpida mittestrateegilisi ülesandeid ja vähendada rutiinse töö veamarginaali. Virtualiseerimine võimaldab hallata oma tööd ka kaugtööna ja pakkuda kõike kiirelt ja ühes kohas.

Digitaalse ümberkujunemise protsessi käivitamine tähendab eelkõige mentaliteedi muutmist: me peame mitte ainult muutma süsteeme, vaid korraldama ümber peaaegu kogu töö ning muutma revolutsiooniliselt mõtteviisi ja eesmärkide saavutamist, mis hõlmab pühendumist nii ettevõtte kui ka töötajate jaoks.

Tänapäeval on kõik ettevõtted, mõned rohkem, teised vähem, osa või kõik protsessid digitaliseerinud: mõelge kasvõi vaid sellele, kui paljud kaubamärgid on ellujäämiseks e-poed avanud.

Paneme iga ettevõtte kasvama

IT-ekspertide töö on tõeline meeskonnatöö, mis sisaldab tipptasemel ülesandeid iga firma tuleviku jaoks. Sellepärast tuleb Nico teile appi, et värvata õiged eksperdid, vältides ajaraiskamist ja tarbetuid intervjuusid nii ettevõtetele kui ka spetsialistidele. Meie usume kindlalt inimsuhetesse, tehnoloogilisesse innovatsiooni ja talenti.

Lisaks on loomulik, et IT-värbajal, olenemata sellest, kui hästi on ta ette valmistunud, ei ole kunagi kõiki vajalikke teadmisi, et valida sobiv IT-ametnik. Teine kord võib olla isegi vajalik leida inimene mõnest muust riigist.

Tänapäeva ainus tõeline retsept, et ka pikemas perspektiivis ellu jääda, on digitaliseerida oma firma, värvates õiged spetsialistid, kes aitavad ettevõtte kasvama panna.